Luxfery.net dodavatelem historických replik FALCONNIER ...

20.5.2014 - Partnerem PROJEKTU TROJHALÍ KAROLINA

 

V rámci proběhlého výběrového řízení na veřejnou zakázku se LUXFERY.net staly subdovatelem replik sklobetonových vitráží osazených originálními historickými tvárnicemi FALCONNIER na kulturní památku - TROJHALÍ Nová Karolína v Ostravě. 

Asi největší zajímavostí je, že původní výroba i technologie již nejsou známy a tak jsme se  museli vydat cestou znovu objevení materiálu a technologie výroby. Podle původní zachovalé tvárnice jsme vytvořili tvárnici novou - věrnou repliku původní. To vše se nám podařilo především díky neuvěřitelně šikovným a zkušeným českým sklářům. Po dvou letech jsme dospěli do fáze výroby a přesvědčili gen. dodavatele projektu vč. projektové kanceláře, že jsme jediní, kdo je schopen repliku vitráží vyrobit , splnit náročné pořžadavkly na provedení a instalovat.

 

Pro ty kteří nevědí, předmětem realizace projektu je rekonstrukce objektů Elektrocentrály (Dvojhalí) a Ústředny v prostoru bývalého uhelného dolu Karolina, dnes součástí území Nové Karoliny v Ostravě na tzv. objekt Trojhalí. Poslední původní budovy Nové Karoliny, které jsou technickými památkami, jsou ve špatném technickém stavu. Díky provedené rekonstrukci dojde k záchraně těchto památek, zachování jejich historické a cenné architektonické hodnoty a zároveň budou využívány obyvateli Ostravy a okolí k volnočasovým sportovním a kulturním aktivitám. Vznikne zde kryté náměstí - prostor pro pořádání různých společenských, kulturních či sportovních akcí a sportoviště v podobě dvou multifunkčních sportovních hřišť určených zejména pro míčové kolektivní sporty. V suterénu obou objektů bude zajištěno komplexní sociální i technické zázemí. 

Další informace vč. průběhu jednotlivých etap budeme přinášet zde a prostřednictvím portálu youtube.cz .

informace o projektu : http://www.msstavby.cz/tagy/trojhali/

kolektiv LUXFERY.net

 


     


  Objednávka CD ROM ZDARMA      U všech realizovaných zakázek v Praze je doprava zcela zdarma      

 

Prodejna ( zkušební provoz)

Po, St   8-14,30 Hod

Ut,St,Čt  po dohodě

 

 adresa:

Jindřicha Plachty 20

150 00 Praha 5

gsm

+420 606 658 030

SKYPE

LUXFERAK

MAIL info@luxfery.net

 

http://www.vseprobydleni.cz/
X-LIGHT – Novinka od LUXFERY.net
http://extrabydleni.finexpert.cz/
Luxfery na bázi LED Diod
http://www.svetstavebnin.cz/
Luxfery X-LIGHT svítící luxfery
http://www.dumabyt.cz/
Hra světel
http://www.dumabyt.cz/
Ani oblečená, ani nahá
http://www.bydlet.cz/
Luxfery nejsou přežitek z minulosti
http://bydleni.idnes.cz/
Zkrášlete si interiéry různě barevnými luxfery