LUXFERY.net - system na realizaci luxferových konstriukcí založený na prefabrikovaných panelech

Systém výstavby sklobetonových konstrukcí ze skleněných tvárnic - luxfer

 

Sdílet

Stručná charakteristika prefabrikovaného panelového systému pro stavbu sklobetonových konstrukcí ze skleněných tvárnic-luxfer

Systém je založen na výrobě sklobetonového panelu dle požadavku klienta. Každá stěna je vyráběna jako originál, nejedná se tedy o sériovou výrobu, kdy je zákazník limitován předem vyrobeným dílcem. Výhodou je záruka výsledného efektu a kvality – tedy rovnost spáry, pevnostních vlastností a stability stěny.

Díky své variabilitě je tento systém nejoblíbenější variantou. Lze ho použít na rovné i obloukové stěny, rohové stěny i horizontální plochy, do interiéru i exteriéru. Končí-li stěna v prostoru, je možné použít ukončovacích i rohových tvárnic. Do panelu je možné vynechat otvor pro dveře, okno či větrací mřížku.

Dodatečné spárování umožňuje volit z cca 30 barevných odstínů spár. Navíc má spárovací hmota vodoodpudivou i antibakteriální složku, což je ideální vlastností pro exteriér či vlhké prostředí jako koupelna.

LUXFERY-Skleněné tvárnice-x-light-sklobeton

Panel má stavebně technické osvědčení a protipožární certifikát.

MATERIÁL VÝROBA:

Panel se vyrábí z betonu B20 s příměsí vlákna Harbourite (0,9kg/m3), na výztuž ve spárách ( v obou směrech) je použita tř.oceli 10 425 resp. 10 505 (Bst 500/550) o průměru 6mm. Ocelová výztuž je kladena po 2ks ve směru delšího rozměru, po 1ks ve směru kratšího rozměru na osu.

LUXFERY-Skleněné tvárnice-x-light-sklobetonLUXFERY-Skleněné tvárnice-x-light-sklobeton

 

MATERIÁL MONTÁŽ:

Montáž se provádí pomocí lepení stavebním lepidlem. Pro kotvení je použito kovových kotev, kterými je panel již ve výrobě opatřen a natloukacích hmoždinek k přichycení k souvisejícím konstrukcím. Pro výplň mezer se používá Pu pěna nebo těsnící provazec. (lepidlo Soudal 48A, Soudal pěna).

LUXFERY-Skleněné tvárnice-x-light-sklobeton LUXFERY-Skleněné tvárnice-x-light-sklobeton

SPÁRY sklobetonového dílce ze skleněných tvárnic-luxfer:

Vzhledem k rozdílným vlastnostem rozpínavosti obou materiálů a určité rozměrové toleranci skleněných tvárnic je minimální šíře spáry 0,3-0,5cm nebo 0,8-1cm. U obloukových stěn je šířka spáry dodržena u vnitřního rozměru. Spárování se provádí flexibilní spárovací hmotou určenou pro šíři spáry 1cm ( Mapei Ultracolor Plus).

OKRAJE sklobetonového dílce ze skleněných tvárnic-luxfer :

Díky výztuži po obvodu panelu je okraj panelu minimálně 1,5cm. Krycí vrstva konstrukční betonářské výztuže je dle ČSN 7001201- změna 2/94, tab.17. Není-li možné tuto tloušťku dodržet, je nutno chránit výztuž proti korozi sekundární úpravou, př.pozinkováním.

OSAZENÍ sklobetonového dílce ze skleněných tvárnic-luxfer:

Panel musí být osazen, aby měl minimálně na dvou protilehlých či přilehlých stranách podpory k zachycení účinku tlaku a náporu větru, přičemž šířka uložení je min. 50mm. Od okolních kcí musí být oddělen dilatační spárou. Panel musí být usazen tak, aby nebyl namáhán či deformován okolními konstrukcemi. Usazení a zatížení panelu je předmětem projektové dokumentace.

MONTÁŽ sklobetonového prefabrikovaného panelu :

Podrobný popis výstavby Block Systému od usazení prvního dílce až po finální spárování je popsán v montážním návodu, který naleznete na konci tohoto katalogu.

Adobe acrobat Montážní návod BLOCK SYSTEM


     


  Objednávka CD ROM ZDARMA      U všech realizovaných zakázek v Praze je doprava zcela zdarma      

 

Prodejna ( zkušební provoz)

Po, St   8-14,30 Hod

Ut,St,Čt  po dohodě

 

 adresa:

Jindřicha Plachty 20

150 00 Praha 5

gsm

+420 606 658 030

SKYPE

LUXFERAK

MAIL info@luxfery.net

 

http://www.vseprobydleni.cz/
X-LIGHT – Novinka od LUXFERY.net
http://extrabydleni.finexpert.cz/
Luxfery na bázi LED Diod
http://www.svetstavebnin.cz/
Luxfery X-LIGHT svítící luxfery
http://www.dumabyt.cz/
Hra světel
http://www.dumabyt.cz/
Ani oblečená, ani nahá
http://www.bydlet.cz/
Luxfery nejsou přežitek z minulosti
http://bydleni.idnes.cz/
Zkrášlete si interiéry různě barevnými luxfery