LUXFERY.net - Systém temperančních kabelů BLOCKTHERM integrovaných do sklobetonového panelu především eliminuje absenci a nemožnost vytvoření přerušených tepelných mostů v konstrukci sklobetonu. Temperační kabely jsou uloženy již v samotné konstrukci sklobetonu při jeho výrobě ...

Systém výstavby tepelně izolačních sklobetonových konstrukcí ze skleněných tvárnic-luxfer


Systém temperančních kabelů BLOCKTHERM integrovaných do sklobetonového panelu především eliminuje absenci a nemožnost vytvoření přerušených tepelných mostů v konstrukci sklobetonu. Temperační kabely jsou uloženy již v samotné konstrukci sklobetonu při jeho výrobě ve svislých nebo vodorovných spárách.

 

Topné kabely zajišťují temperování konstrukce při poklesu teploty pod 5°C tak, aby nedocházelo k jejímu promrzání. Tím se zabraňuje vzniku kondenzátu na vnitřní-interiérové straně sklobetonových ploch. V kombinaci se speciálními tvárnicemi ENERGY SAVING tak lze dosáhnout komfortní hodnotu ( až U=1,7 W/m²K) tepelné izolace sklobetonové luxferové konstrukce.

 

Zároveň díky nízkým provozním teplotám temperančních kabelů , nedochází k praskání sklobetonové konstrukce a poškození skleněných tvárnic, neboť dilatační pohyby jsou zcela minimální bez vlivu na celistvost konstrukce sklobetonového panelu BLOCKTHERM.

 

Vzhledem k tomu, že temperační kabely jsou napájeny ze sítě nepřetržitě, je systém regulován prostřednictvím dvojúrovňové regulace osazené 2-4 ks tepelných čidel  umístěných v těsné blízkosti sklobetonových ploch na fasádě objektu a uvnitř sklobetonové konstrukce tak, aby k sepnutí jednotlivých okruhů docházelo při poklesu teplot např. pod 5°C a zároveň nedocházelo k nadměrnému zahřívání temperančního kabelu uvnitř sklobetonové konstrukce ( vypínání při dosažení teploty sklobetonové konstrukce např.10°C).

 

Všechny hodnoty regulačního okruhu ( horní a spodní mez) je možné nastavit v závislosti na systému a podmínkách konkrétního objektu. Všechny regulační prvky jsou dodávány v provedení DIN na lištu rozvaděčů.

 BLOCKTHERM System - osazení kabelů v sklobetonovém panelu

Důležitou výhodou systému BLOCKTHERM je především osazení všech komponentů ve výrobě s odpovídajícími podmínkami pro práci s jednotlivými segmenty a díky tomu i dodržení všech technologických požadavků výrobců, což je v podmínkách stavby na místě realizace prakticky nemožné.

Temperační kabely jsou již navrženy na optimální délky a poměry teplých a studených konců a kompletně vyrobeny a na svorkovány již od výrobce. Eliminuje se tím celá řada problémů při provádění těchto činností v průběhu stavby klasickým způsobem, především porušení kabelů při provádění vyzdívky ploch či jejich nemožnost výměny po vyzrání zdících směsí . U BLOCKTHERM systému jsou temperační kabely několikrát v průběhu celé výroby kontrolovány a zkoušeny.

TYP A VELIKOST skleněných tvárnic - luxfer:

Pro systém BLOCKTHERM je možné užít veškeré tvárnice základního sortimentu. Pro lepší hodnoty tepelné izolace doporučujeme použít tepelně izolační tvárnice ENERGY SAVING.

SPÁRY:

Šíře spár je 5mm. Spárování se provádí spárovacími hmotami MAPEI ULTRACOLOR PLUS..

 

POPIS MONTÁŽE tepelně izolačních sklobetonových konstrukcí ze skleněných tvárnic - luxfer:

Montáž je shodná s BLOCK SYSTEM. Navíc je nutné propojení jednotlivých topných okruhů v připravených propojovacích krabicích a napojení na regulační okruh.

 

  Uvítáme všechny Vaše dotazy na nový system BLOCKTHERM na náš e-mail ...

 


     


  Objednávka CD ROM ZDARMA      U všech realizovaných zakázek v Praze je doprava zcela zdarma      

 

Prodejna ( zkušební provoz)

Po, St   8-14,30 Hod

Ut,St,Čt  po dohodě

 

 adresa:

Jindřicha Plachty 20

150 00 Praha 5

gsm

+420 606 658 030

SKYPE

LUXFERAK

MAIL info@luxfery.net

 

http://www.vseprobydleni.cz/
X-LIGHT – Novinka od LUXFERY.net
http://extrabydleni.finexpert.cz/
Luxfery na bázi LED Diod
http://www.svetstavebnin.cz/
Luxfery X-LIGHT svítící luxfery
http://www.dumabyt.cz/
Hra světel
http://www.dumabyt.cz/
Ani oblečená, ani nahá
http://www.bydlet.cz/
Luxfery nejsou přežitek z minulosti
http://bydleni.idnes.cz/
Zkrášlete si interiéry různě barevnými luxfery