LUXFERY.net - konstrukce a výroba replik historických skleněných tvárnic – LUXFER , které tvoří svislé a pochozí plochy památkově chráněných objektů a budov FALCONNIER

REPLIKA skleněné tvárnice FALCONNIER Nr.9

Vyrábíme a dodáváme repliky historických skleněných tvárnic FALCONNIER, a to na základě realizace projektu TROJHALÍ Ostravaz roku 2014, kde jsem vytvářeli dobové repliky. Replika tvárnice vznikla z původní tvárnice FALCONNIER Nr. 9, podle které byla vyrobena forma a z ní pak technologiíí foukání samotná replika.

 


Podrobné technické informaci o replikách FALCONNIER Nr.9 naleznete v přiloženém technickém listu výrobku
Adobe acrobat

 HISTORIE FALCONNIER

V pozdních letch 1880, Architekt / Inženýr Gustave Falconnier [1845-1913] ve Švýcarském Nyonu, vynalezl novou formu skleněného stavebního bloku nebo "skleněné cihly" (německy glasbausteine ​​, francouzština brique de verre ). Falconnier  cihly byly duté, foukané do formy (BIM), a měly původní funkci utěsnit otvory vzduchotěsně s teplnou izolací. 

Při výrobě, po ochlazení horkého vzduchu v uvnitř tvárnice vzniká částečné vakuum, které zajišťovalo na svou dobu vynikající izolační vlastnosti. Dřívější skleněné tvárnice, jako jsou Siemens a Deutsche luxfer Prismen-Gesellschaft nebyly duté, ale  byly vyrobeny jako tradiční zdicí cihly (ale bez spodní plochy). Tyto měly problémy s kondenzací a susazováním prachu na jejich vnitřní ploše.

Duté, vzduchotěsné provedení Falconnier , laureát Světové výstava v Chicagu 1893 a Pařížské expozice 1900, měl hned několik výhod. Tím, že tyto cihly nebo tvárnice byly duté vyrobeny jako vzduchotěsné,  mají několik výhod oproti jiných materiálům, byly levné, lehké, odolné a ozdobné. 

Haywards Ltd.  patent koupila a uvedla jej na trh v Anglii pro realizaci kleneb a okenních výplní. Falconnier design byl velký obchodní úspěch. Cihly jsou vzácné i dnes, a ještě existující realizace ještě vzácnější. Trpí však stejnou vadou , poškozené sklo nelze snadno vyměnit. 

Označení s kterým se můžeme setkat: 

Všechny cihly Falconnier jsou označeny reliéfem, obvykle " FALCONNIER / DEP FRANCE BELGIQUE + nnn / FRANCIE ", kde nnn je číslo stylu, nejčastěji 8 či 9. Cihly vyrobené v jiných továrnách mají různé značky, ale všichni používají  "FALCONNIER".

Tvarové varianty cihel: 

Pro dokončení čtvercových otvorů  byla každá cihlavyrobena i v  ¾, ½ a ¼ velikosti. ¾ cihla dokončovala dlouhou stranu, ½ cihla dokončovala krátkou stranu a ¼ cihlavytvářela  roh.

Barvy: 

Většina cihel byla slabě nazelenalá s modrým nádechem  "aqua", což je obvyklá barva skla vyrobená z písku s kontaminací železa. Ostatní barvy byly k dispozici za příplatek: čiré pro lepší propustnost světla a dekorativní barvy jantaru, zelená , modrá a (opál) milkglass (všechny barvené ve hmotě). Patent zmiňuje zbarvení " buď ve hmotě skloviny, povrstvením nebo potažením vnitřní či vnější strany tvárnice v plném rozsahu nebo zčásti vrstvou kovu a barvy .

Moderní styl dvoudílné tavené skleněné tvárnice se zdokonalil v roce 1930, více než čtyřicet let poté, co byl představen Falconnier . 

zdroj : http://www.glassian.org/

 


     


  Objednávka CD ROM ZDARMA      U všech realizovaných zakázek v Praze je doprava zcela zdarma      

 

Prodejna ( zkušební provoz)

Po, St   8-14,30 Hod

Ut,St,Čt  po dohodě

 

 adresa:

Jindřicha Plachty 20

150 00 Praha 5

gsm

+420 606 658 030

SKYPE

LUXFERAK

MAIL info@luxfery.net

 

http://www.vseprobydleni.cz/
X-LIGHT – Novinka od LUXFERY.net
http://extrabydleni.finexpert.cz/
Luxfery na bázi LED Diod
http://www.svetstavebnin.cz/
Luxfery X-LIGHT svítící luxfery
http://www.dumabyt.cz/
Hra světel
http://www.dumabyt.cz/
Ani oblečená, ani nahá
http://www.bydlet.cz/
Luxfery nejsou přežitek z minulosti
http://bydleni.idnes.cz/
Zkrášlete si interiéry různě barevnými luxfery