LUXFERY stavba

LUXFERY konstrukce

LUXFERY Informace

SPECIALIZUJEME se

Vyhledávání

DALŠÍ Činnosti ...

< návrat zpět

BLOCK SYSTEM více ...

Realizační video ...Montážní návod ...Montážní video ...Autorizovaná montáž ...Referenční listy ...Zaměření na místě realizace ...Záruka min. 3 roky ...Pošlete nám Vaše dotazy ...  


 

Luxferové stěny postavené z prefabrikovaných sklobetonových panelů

Luxferové stěny postavené z prefabrikovaných sklobetonových panelů

Systém je založen na výrobě sklobetonového panelu dle požadavku klienta. Každá stěna je vyráběna jako originál, nejedná se tedy o sériovou výrobu, kdy je zákazník limitován předem vyrobeným dílcem. Výhodou je záruka výsledného efektu a kvality – tedy rovnost spáry, pevnostních vlastností a stability stěny.


Díky své variabilitě je tento systém nejoblíbenější variantou. Lze ho použít na rovné i obloukové stěny, rohové stěny i horizontální plochy, do interiéru i exteriéru. Končí-li stěna v prostoru, je možné použít ukončovacích i rohových tvárnic. Do panelu je možné vynechat otvor pro dveře, okno či větrací mřížku.

Dodatečné spárování umožňuje volit z cca 30 barevných odstínů spár. Navíc má spárovací hmota vodoodpudivou i antibakteriální složku, což je ideální vlastností pro exteriér či vlhké prostředí jako koupelna.

 

MATERIÁL VÝROBA A MONTÁŽ

   

Panel se vyrábí z betonu B20 s příměsí vlákna Harbourite (0,9kg/m3), na výztuž ve spárách ( v obou směrech) je použita tř.oceli 10 425 resp. 10 505 (Bst 500/550) o průměru 6mm. Ocelová výztuž je kladena po 2ks ve směru delšího rozměru, po 1ks ve směru kratšího rozměru na osu.

SPÁRY a OKRAJE sklobetonového dílce ze skleněných tvárnic-luxfer:

Více o sprách luxferových ploch ...

Vzhledem k rozdílným vlastnostem rozpínavosti obou materiálů a určité rozměrové toleranci skleněných tvárnic je minimální šíře spáry 0,5 cm, 0,8 cm a 1 cm.

U o bloukových stěn je šířka spáry dodržena u vnitřního rozměru. Spárování se provádí flexibilní spárovací hmotou určenou pro šíři spáry 1cm ( Mapei Ultracolor Plus). Díky výztuži po obvodu panelu je okraj panelu minimálně 1,5cm. Krycí vrstva konstrukční betonářské výztuže je dle ČSN 7001201- změna 2/94, tab.17. Není-li možné tuto tloušťku dodržet, je nutno chránit výztuž proti korozi sekundární úpravou, př.pozinkováním. 

Osazení sklobetonového panelu v konstrukcích

Panel musí být osazen, aby měl minimálně na dvou protilehlých či přilehlých stranách podpory k zachycení účinku tlaku a náporu větru, přičemž šířka uložení je min. 50mm. Od okolních kcí musí být oddělen dilatační spárou. Panel musí být usazen tak, aby nebyl namáhán či deformován okolními konstrukcemi. Usazení a zatížení panelu je předmětem projektové dokumentace. 

 

 

 

 

GSM 606 658 030

NAŠE SLUŽBY

KONTAKTY


www.luxfery.net

_____________________________________________

AKTUÁLNÍ REALIZACE

MEDIA a VÝSTAVY