LUXFERY stavba

LUXFERY konstrukce

LUXFERY Informace

SPECIALIZUJEME se

Vyhledávání

DALŠÍ Činnosti ...

O NÁS rss

LUXFERY.net - Lebl Radek    ... víc než luxfery

15 let provádíme realizace interiérů a exteriérů z luxfer na klíč se zaměřením na speciální konstrukce - protipožární a protihlukové příčky, pochozí a střešní konstrukce. Posledních několik let se také věnujeme aplikacím s vysoce svítivými LED diodami do interiérů a exteriérů .

     

      Naším dlouhodobým cílem je poskytovat komplexní služby v oblasti realizace skleněných tvárnic jako součásti interiéru či exteriéru a to od návrhu optimálního řešení přes výběr materiálů a systémů výstavby až po kompletní realizace.

      Naší největší předností je zkušenost se speciálními realizacemi, kde v dnešní době disponujeme již širokou nabídkou referenčních akcí, certifikovanými systémy a materiály pro tyto aplikace a vyškolenými pracovníky zajišťujícími realizace.

      Skleněné tvárnice, nejvíce známé z dob minulého režimu, se v posledních letech těší čím dál větší oblíbenosti. Kdo by si nepamatoval na mnohobarevná okénka umísťovaná do předsíní rodinných domů, kde působila spíše nevzhledným rušivým dojmem než jako stylový prvek.

      V současné době je na našem trhu dostupná nejen mnohem širší paleta barev a dekorů, také speciální tvarovky jako jsou ukončovací či rohové luxfery či luxfery atypických tvarů a rozměrů, ale i celá řada variant - systémů, jak luxferovou příčku nechat zhotovit.

      Luxferová stěna sama o sobě je výrazným dekoračním prvkem. Není pravdou, že se tvárnice používají pouze pro prosvětlení tmavých prostor, i když tento důvod v současné době stále převažuje.

     Použití luxferových tvárnic na barové pulty, sprchové kouty apod. se stává velice oblíbené, i když zde není požadavek na prosvětlení prostoru, nýbrž na netypické řešení standardních interiérových prvků. Záleží tedy jen na Vašem vkusu, kam se rozhodnete luxfery umístit a nemusíte nutně vybírat jen místo, kde skleněné tvárnice budou prostor prosvětlovat.

     Takovým využitím mohou být i taková místa jako schodišťová zábradlí, střešní konstrukce, schodišťové podesty, příčky u bazénů atd.

      Samostatnou kapitolou využití luxferových příček je jejich použití na rekonstrukci zádveří u vstupů do panelových domů, kde oproti původním skleněným výplním splňují vysoké nároky na bezpečnost (nelze rozbít a dostat se do domu), požární odolnost předepsanou normami (G60), průhlednost a prostup dostatečného množství světla do domu. Zároveň jsou velice dobrou izolační příčkou, čímž šetří náklady na vytápění společných prostor v domě.

       S umístěním luxferových tvárnic je třeba počítat s dostatečným časovým předstihem. Luxfery se umísťují do stavby před finálním dokončením. Ideální časové rozmezí je po dokončení zdění příček a před jejich finální povrchovou úpravou. Totéž platí i o povrchových úpravách podlah. Luxferové příčky se neumísťují na plovoucí podlahy, PVC či dlažby, ale na hrubou podlahu.

 

 

 

 

 

 Luxfery jinak ...

 

 

      Všechny barvy kolem nás, které vybereme mají ale jednu výraznou nevýhodu. Jednou jsou a nemůžeme je třeba v závislosti na naší aktuální náladě měnit. To vše se dá změnit a nejenom to. Když to celé obrátíme můžeme pomocí barev kolem nás měnit naše nálady a s barvami relaxovat. Tak proč nevytvořit interiér, kde si můžeme barvy libovolně měnit a ovlivňovat tak naší náladu a atmosféru v interiéru. Otázka zní - jak to udělat ?

      Řešením jsou zcela nové, netradiční a originální luxferové tvárnice z naší produkce X-LIGHT. Jedná se 

luxferové tvárnice jejihž vnitřní prostor je nasvícen pomocí vysoce svítivých LED Diod. X-LIGHT tvárnice vznikly spojením dvou dnes již tradičních a známých produktů - LUXFER a LED DIOD. Díky tomuto řešení se ze zcela pasivního stavebního materiálu stal aktivní interiérový prvek.

       X-LIGHT tvárnice díky široké paletě variant - provedení jednobarevné, RGBnaleznou uplatnění ve všech prostorách interiérů a díky své konstrukci i v exteriérech. Nejčastějšími realizacemi je použití v interiérech koupelen kde tvoří dělící příčky sprchových koutů, oddělují WC od okolního prostoru , použití v kuchyních kde vyplňují prostor mezi kuchyňskou linkou, tvoří barové pulty či jiné dělící příčky a polo příčky. Další oblastí využití jsou potom prostory předsíní, kde mohou zajišťovat velice úsporné dekorační osvětlení vstupních prostor, prostory bazénů a privátních wellness center,obývací pokoje, ložnice. Ve všech těchto prostorách X-LIGHT tvárnice vytvářejí jedinečnou barevnou a světelnou atmosféru a to při minimálních nákladech na jejich provoz.

 


Tato kategorie neobsahuje žádné články.

GSM 606 658 030

NAŠE SLUŽBY

KONTAKTY


www.luxfery.net

_____________________________________________

AKTUÁLNÍ REALIZACE

MEDIA a VÝSTAVY