LUXFERY stavba

LUXFERY konstrukce

LUXFERY Informace

SPECIALIZUJEME se

Vyhledávání

DALŠÍ Činnosti ...

LUXFERY - Spáry konstrukcí >>

Spáry konstrukcí z LUXFERY


Šíře spár u luxferových konstrukcí

Sklobetonové konstrukce se vyznačují různými šířemi spár mezi skleněnými tvárnicemi - LUXFERAMI. Standardní šíře spár je udávána jako 10 mm.Krajní minimální šíře je obecně doporučována na 5 mm Šíře spár je dána jednotlivými konstrukčními systémy a druhy sklobetonových konstrukcí.

U některých řešení je možné zvolit z více variant šíře spár a přizpůsobit tak vzhled sklobetonových stěn estetickým potřebám nebo potřebám technicko – konstrukčním.

U jednotlivých systémů výstavby se nabízejí tyto možnosti šíře spár:

BLOCK SYSTÉM  5 a 10 mm u speciálních konstrukcí 20 a 30 mm
VERRALIA SYSTÉM  7 mm
Klasické zdění  3,5,10

Samostatnou kategorií jsou pochozí konstrukce , kde je nutné dodržet minimální šíři spár na 30 mm.

Při volbě šíře spár je nutné brát v úvahu technické možnosti skleněných tvárnic – LUXFER a to především s ohledem na rozměrové tolerance. V praxi platí, že čím užší spára tím více jsou okem viditelné rozměrové odchylky jednotlivých skleněných tvárnic – LUXFER a z toho plynoucí křivost spár.

Také je nutné brát v úvahu barvu spár, která může při sladění s barvou skleněných tvárnic – LUXFER značně eliminovat nesrovnalosti vzniklé rozměrovými tolerancemi skleněných tvárnic – LUXFER.

Spáry konstrukcí z LUXFERY 


 BARVY spár u luxferových konstrukcí

  Spárování sklobetonových konstrukcí se provádí v závislosti na stavebním systému pomocí speciálních spárovacích hmot nebo silikonových tmelů. Pro spárování sklobetonových stěn používáme systém spárovacích tmelů MAPEI.

Vzorník barev spár Luxferových konstrukcíSpárovací materiály pro BLOCK SYSTÉM a VERRALIA SYSTEM luxfery

V současné době Vám nabízíme možnost zaspárovat luxferovou stěnu jednou z 24 barev spárovacích hmot. MAPEI ULTRACOLOR PLUS.

Díky těmto možnostem si opravdu vybere barvu spáry asi úplně každý. Další výhodou je jistě i skutečnost , že si každou pohledovou stranu Luxferové stěny můžete zaspárovat jinou barvou a tak jí přizpůsobit barevně i jednotlivým interiérům.

Výhodou spárovacích hmot ULTRACOLOR PLUS není pouze široká barevná škála , ale především její další vlastnosti které nenaleznete u žádných jiných spárovacích hmot

Flexibilita spár sklobetonových konstrukcí ze skleněných tvárnic - luxfer

Rychle tvrdnoucí a vysychající spárovací tmel výjimečných vlastností pro výplň spár šířky od 2 do 20 mm .Spáry i vě větších šířkách ( než je obvyklé u obkladů a dlažeb ) si zachovávají celistvost a nepraskají.

MAPEI ULTRACOLOR PLUS DropEffect ® - vodoodpudivost (kapkový efekt)

Díky optimálně kombinovanému účinku snižuje nasákavost vody spár a umožňuje tak podstatně snadnější údržbu.

MAPEI ULTRACOLOR PLUS BioBlock ® - ochrana proti plísním

Spočívá v uplatnění speciálních molekul organického původu, které tím, že jsou rovnoměrně rozptýleny v mikrostruktuře spárovací hmoty, zabraňují tvorbě a vývoji mikroorganizmů, které jsou zodpovědné za vznik plísní.

Těmito vlastnostmi jsou spárovací hmoty přímo předurčeny k použití v koupelnách a venkovních prostorech, kde při použití klasických postupů jako je zdění a spárování zdící maltou nebo úprav spár za pomocí silikonu nelze docílit těchto vlastností.

 

 

GSM 606 658 030

NAŠE SLUŽBY

KONTAKTY


www.luxfery.net

_____________________________________________

AKTUÁLNÍ REALIZACE

MEDIA a VÝSTAVY