LUXFERY stavba

LUXFERY konstrukce

LUXFERY Informace

SPECIALIZUJEME se

Vyhledávání

DALŠÍ Činnosti ...

< návrat zpět

FALCONNIER Design

Realizační video ...Montážní video ...Autorizovaná montáž ...Referenční listy ...Zaměření na místě realizace ...Technické informace ...Pošlete nám Vaše dotazy ...E-SCHOP ...  


 

FALCONNIER ...Od roku 2014 realizujeme konstrukce z historických replik FALCONNIER a to na základě úspěšně zrealizovaného projektu "TROJHALÍ Ostrava". Konstrukce realizujeme námi za 10 let osvědčeným systémem prefabrikovaných panelů - BLOCK SYSTEMEM, který se nám osvědčil i v případě historických replik..U těchto konstrukcí zajišťujeme kompletní realizační činnost vč. výroby a dodávky replik foukaných skleněných tvárnic a to  nejenom typu FALCONNIER.

 

S ohledem na specifika takovýchto realizací nám v případě zájmu zavolejte nebo napište požadavky. Na základě nich pak jistě nalezneme řešení.

V pozdních letch 1880, Architekt / Inženýr Gustave Falconnier [1845-1913] ve Švýcarském Nyonu, vynalezl novou formu skleněného stavebního bloku nebo "skleněné cihly" (německy glasbausteine ​​, francouzština brique de verre ). Falconnier  cihly byly duté, foukané do formy (BIM), a měly původní funkci utěsnit otvory vzduchotěsně s teplnou izolací. 

Při výrobě, po ochlazení horkého vzduchu v uvnitř tvárnice vzniká částečné vakuum, které zajišťovalo na svou dobu vynikající izolační vlastnosti. Dřívější skleněné tvárnice, jako jsou Siemens a Deutsche luxfer Prismen-Gesellschaft nebyly duté, ale  byly vyrobeny jako tradiční zdicí cihly (ale bez spodní plochy). Tyto měly problémy s kondenzací a susazováním prachu na jejich vnitřní ploše.

Duté, vzduchotěsné provedení Falconnier , laureát Světové výstava v Chicagu 1893 a Pařížské expozice 1900, měl hned několik výhod. Tím, že tyto cihly nebo tvárnice byly duté vyrobeny jako vzduchotěsné,  mají několik výhod oproti jiných materiálům, byly levné, lehké, odolné a ozdobné. 

Haywards Ltd.  patent koupila a uvedla jej na trh v Anglii pro realizaci kleneb a okenních výplní. Falconnier design byl velký obchodní úspěch. Cihly jsou vzácné i dnes, a ještě existující realizace ještě vzácnější. Trpí však stejnou vadou , poškozené sklo nelze snadno vyměnit. 

Označení s kterým se můžeme setkat: 

Všechny cihly Falconnier jsou označeny reliéfem, obvykle " FALCONNIER / DEP FRANCE BELGIQUE + nnn / FRANCIE ", kde nnn je číslo stylu, nejčastěji 8 či 9. Cihly vyrobené v jiných továrnách mají různé značky, ale všichni používají  "FALCONNIER".

Tvarové varianty cihel: 

Pro dokončení čtvercových otvorů  byla každá cihlavyrobena i v  ¾, ½ a ¼ velikosti. ¾ cihla dokončovala dlouhou stranu, ½ cihla dokončovala krátkou stranu a ¼ cihlavytvářela  roh.

Barvy: 

Většina cihel byla slabě nazelenalá s modrým nádechem  "aqua", což je obvyklá barva skla vyrobená z písku s kontaminací železa. Ostatní barvy byly k dispozici za příplatek: čiré pro lepší propustnost světla a dekorativní barvy jantaru, zelená , modrá a (opál) milkglass (všechny barvené ve hmotě). Patent zmiňuje zbarvení " buď ve hmotě skloviny, povrstvením nebo potažením vnitřní či vnější strany tvárnice v plném rozsahu nebo zčásti vrstvou kovu a barvy .

Moderní styl dvoudílné tavené skleněné tvárnice se zdokonalil v roce 1930, více než čtyřicet let poté, co byl představen Falconnier . 

zdroj : http://www.glassian.org/

 


 

 

 

 

GSM 606 658 030

NAŠE SLUŽBY

KONTAKTY


www.luxfery.net

_____________________________________________

AKTUÁLNÍ REALIZACE

MEDIA a VÝSTAVY